Malé příruční zavazadlo

Kufr, cestovní taška, krosna, batůžek nebo jen kartáček do kapsy? Před třemi lety jsem začala cestovat s nízko-nákladovými společnostmi, pouze s příručním zavazadlem. Neslo to s sebou sice určitá omezení, jako minimalizovat tekutiny v zavazadle, či omezit zásoby jídla a suvenýrů, jinak jsme se ale pohodlně vešli i s krosnami. Od minulého roku však většina leteckých společností skrouhla zavazadlo na dámskou kabelku či malý batůžek, který se vejde pod sedadlo před vámi.  40 cm x 20 cm x 25 cmPokud letíte na víkend za přáteli, neměl by to být problém. Vždy však záleží nejen na délce pobytu, ale i na tom, co v dané destinaci budete dělat. Pokud jedete kempovat, budete si muset připlatit další zavazadla - spacák, karimatka a stan se bohužel do dámské kabelky (pokud to není ta Hermionina) nevejdou.


Pokud se ubytujete v hotelu, airbnb či u přátel, kteří vám poskytnou lůžkoviny, ručníky a dalších hygienické potřeby, vejdete se do malého zavazadla úplně bez problému.Jak se tedy sbalit na dva týdny, do civilizace? (ubytování v airbnb, ve městě)


elektronika:
notebook, nabíječka
mobilní telefon, nabíječka
fotoaparát, powerbanka a kabely

doklady:
pas, karty, peníze, pojištění - mobilní telefon s internetem


hygiena:

kartáček na zuby
jelení luj
krém na obličej
gumička do vlasů
hřeben
deodorant (50 ml)
kapky do očí

léky - od každého druhu problému 2-3 tabletky

- šampon, mýdlo, pasta na zuby apod. často bývá na ubytování a pokud ne, dokoupíte si to hned první den v nejbližším obchodě.

oblečení (včetně toho, co mám při odletu na sobě):
5 x ponožky
5 x kalhotky
1 x podprsenka
1 x legíny
1 x džíny
2 x tílko
2 x triko s dlouhým rukávem
1 x slabá funkční mikina
1 x svetr
1 x nepromokavá jarní bunda
1 x šátek ( velký )
1 x triko na spaní
sluneční brýle, kontaktní čočky

Ještě s sebou často beru látkovou tašku na nákupy, případně na jídlo na cestu apod. , také si vždy beru lahev na vodu ( do letadla prázdnou, a po kontrole naplním na WC) , jídlo na cestu - ořechy, sušenky, papírové kapesníky, propisku, fix, žvýkačky a sluchátka.

Pokud se sbalíte takhle, tak by Vám na vrchu batohu ještě mělo zbývat místo na svačinu a případné suvenýry z cest.Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Marbella / Málaga a 10 tipů na výlet do okolí

11 kroků k podnikání & cestování

Santa Pola / Alicante